რეგისტრაცია

სკოლის მართვის და ლიდერობის კონფერენცია

სკოლის მართვის და ლიდერობის  ყოველწლიური კონფერენციის ორგანიზატორია სსიპ მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრი და მიზნად ისახავს სკოლის მართვის  და ლიდერობის  მიმართულებით  საუკეთესო პრაქტიკის გაზიარებას. კონფერენციის შინაარსობრივ, ფინანსურ და ტექნიკურ მხარდაჭერას უზრუნველყოფს ათასწლეულის გამოწვევის ფონდი საქართველოს “მასწავლებელთა და სკოლის დირექტორთა პროფესიული განვითარების პროექტი”, რომელსაც სსიპ მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრი 2016-2019 წლებში ახორციელებს.

 

 

 

სრულად

პირდაპირი ჩართვები

ჩვენი მოწვეული

მომხსენებლები

იოკე ჰენგეფელდ-ვან კონინსბრუგენი
ნიდერლანდების საშუალო სკოლის დირექტორი
იოკე ჰენგეფელდ-ვან კონინსბრუგენი
სრულად
თამთა კვარაცხელია
სსიპ ქალაქ ბათუმის №16 საჯარო სკოლის დირექტორი
თამთა კვარაცხელია
სრულად
სოფო გორგოძე
სოფო გორგოძე
სრულად
ჰარტმუტ მეიერი
ლუდვიგსბურგის (გერმანია) საშუალო სკოლის დირექტორი
ჰარტმუტ მეიერი
სრულად
ნესტან სიხარულიძე
სსიპ ქალაქ ქუთაისის №23 საჯარო სკოლის დირექტორი
ნესტან სიხარულიძე
სრულად
თეონა ადეიშვილი
სსიპ ქალაქ ვანის #2 საჯარო სკოლის დირექტორი
თეონა ადეიშვილი
სრულად
მაია ოთარაშვილი
სსიპ მეფე ერეკლე II-ის სახელობის ქალაქ თელავის #1 საჯარო სკოლის დირექტორი
მაია ოთარაშვილი
სრულად
მამედ მირზაევი
სსიპ მარნეულის მუნიციპალიტეტის სოფელ კასუმლოს საჯარო სკოლის დირექტორი
მამედ მირზაევი
სრულად
ვარდენ ნიქაბაძე
წყალტუბოს მუნიციპალიტეტის სოფელ ფარცხანაყანევის №2 საჯარო სკოლის დირექტორი
ვარდენ ნიქაბაძე
სრულად
ნიკ სპაულ
განათლების ექსპერტი, სამხრეთ აფრიკა
ნიკ სპაულ
სრულად
ლენა გომართელი
სსიპ ილია ჭავჭავაძის სახელობის ქალაქ საჩხერის №2 საჯარო სკოლის დირექტორი
ლენა გომართელი
სრულად
გულნაზ ხორბალაძე
სსიპ ქალაქ თბილისის #128 საჯარო სკოლის დირექტორი
გულნაზ ხორბალაძე
სრულად

კონფერენციის პროგრამის

განრიგი

09:00 - 10:00 ჰოლი
რეგისტრაცია ყავა/ჩაი
10:00 - 11:00 Ballroom
კონფერენციის გახსნა

 

მაგდა მაღრაძე -  ათასწლეულის გამოწვევის ფონდი - საქართველოს აღმასრულებელი დირექტორი

მიხეილ ბატიაშვილი - საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრი

ელიზაბეთ რუდი - ამერიკის შეერთებული შტატების ელჩის მოვალეობის შემსრულებელი

მარიამ ჯაში - პარლამენტის განათლების, მეცნიერებისა და კულტურის კომიტეტის თავმჯდომარე

ჯენერ ედელმანი - ათასწლეულის გამოწვევის კორპორაციის საქართველოს წარმომადგენლობის ხელმძღვანელი

ნიკ სპაული - განათლების ექსპერტი, სამხრეთ აფრიკა

საერთაშორისო  კვლევების მონაცემების გამოყენება სკოლის მართვისა და პოლიტიკის ჩამოყალიბებაში

კითხვა/პასუხი

11:00 - 11:20 Ballroom
შესვენება
11:20 - 12:10 Ballroom
პლენარული სესია I

სკოლის განვითარების ხელშეწყობა - სახელმწიფო პოლიტიკა

 

ირინა აბულაძე   საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და  სპორტის მინისტრის მოადგილე

კითხვა-პასუხი

12:10 - 12:30 Ballroom
სერტიფიკატების გადაცემა სამი გამარჯვებული სკოლისთვის, პროექტში „მოვუაროთ სკოლას“
12:30 - 13:30 რესტორანი
ლანჩი
13:30 - 14:40 Ballroom
პლენარული სესია II

მოსწავლეებზე მორგებული სასწავლო პროცესის უზრუნველყოფა - საუკეთესო პრაქტიკები

ჰარტმუტ მეიერი    ლუდვიგსბურგის (გერმანია) საშუალო სკოლის დირექტორი
თემა:  სკოლის თვით-შეფასებისა და ხარისხის კონტროლის მექანიზმები სასწავლო პროცესის გასაუმჯობესებლად

სოფო გორგოძე          პროფესიული განვითარების ექსპერტი, საერთაშორისო კვლევისა და გაცვლების საბჭო (IREX), მასწავლებელთა და სკოლის დირექტორთა პროფესიული  განვითარების პროექტი 
თემა: პრაქტიკული კვლევა სწავლა-სწავლების პროცესის გასაუმჯობესებლად

იოკე ჰენგეფელდ-ვან კონინსბრუგენი  ნიდერლანდების საშუალო სკოლის დირექტორი
თემა: პროფესიული ორიენტაციისა და კარიერული დაგეგმვის პროგრამა საშუალო სკოლის ბაზაზე

ფასილიტატორი

ნატალია ედიშერაშვილი  მასწავლებელთა და სკოლის დირექტორთა პროფესიული განვითარების პროექტის მენეჯერი

კითხვა/პასუხი

14:40 - 15:00 Ballroom
შესვენება ყავა/ჩაი
15:00 - 16:00 ოთახი 1
მასტერკლასები

იმიჯის მნიშვნელობა სკოლის წარმატებისთვის -  ელდარ პირმისაშვილი  საზოგადოებასთან ურთიერთბის ექსპერტი

 

 

15:00 - 16:00 ოთახი 2
მასტერკლასები

გუნდურობა  —  სკოლის განვითარებისთვის   მაია ხოსიტაშვილი  დამოუკიდებელი ტრენერი, ტრენინგისა და განვითარების კონსულტანტი, ფსიქოლოგი

15:00 - 16:00 Ballroom
მასტერკლასები

სკოლა და ღირებულებები — ჰუმანური პედაგოგიკის პერსპექტივა   პაატა ამონაშვილი  ფსიქოლოგიის მეცნიერებათა დოქტორი

16:00 - 16:20 Ballroom
შესვენება ყავა/ჩაი
16:20 - 17:10 ჰოლი
იდეების მოედანი - ისაუბრე სკოლის მართვასთან დაკავშრებულ აქტუალურ საკითხებზე

 

თემა 1: გენდერი და სტერეოტიპები
ფასილიტატორი: მანანა ჯინჭარაძე, მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის, მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების კოორდინატორი

 

თემა 2:  პოზიტიური სასწავლო გარემო  
ფასილიტატორი: კახა ჟღენტი, მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის, მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების სქემის პროგრამის მენეჯერი,

 

თემა 3:  ბულინგი სკოლაში 
ფასილიტატორი: კახა ფარცვანია, ქალაქ ზუგდიდის საგანმანათლებლო რესურსცენტრის უფროსი

09:00 - 10:00 ჰოლი
რეგისტრაცია ყავა/ჩაი

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

10:00 - 12:00 Ballroom 1
საჯარო სკოლების დირექტორების მოხსენებები

-------------------------------------------------------------------------

სესია 1

Peace corps - ინგლისური ენის სწავლების პროგრამა სკოლებში

ინკლუზიური განათლება და თანასწორობა

 

მომხსენებელი 1: თეონა ყაჭეიშვილი

სსიპ ქალაქ თბილისის    №198  საჯარო  სკოლის     დირექტორი

თემა: სკოლის რესურსების გამოყენება ინკლუზიური განათლების ხელშესაწყობად

 

მომხსენებელი 2:  მამუკა ხაჩიძე

სსიპ შოთა  რუსთაველის  სახელობის  ქალაქ  ხაშურის   №9  საჯარო  სკოლის     დირექტორი

თემა: მოსწავლეთა ჩართულობა სკოლის ცხოვრებასა და მართვაში

 

მომხსენებელი 3: თეონა ადეიშვილი

სსიპ ქალაქ ვანის №2 საჯარო სკოლის  დირექტორი

თემა: თანასწორობა სკოლაში

 

მომხსენებელი 4: თამარ გოგიშვილი

სსიპ ქალაქ ბათუმის № 26 საჯარო სკოლის   დირექტორი

თემა: არაფორმალური  სასწავლო აქტივობების როლი ინკლუზიური განათლების ხელშესაწყობად

 

ფასილიტატორი: სალომე ჩარკვიანი

ინკლუზიური განათლების ხელშეწყობის პროგრამის მენეჯერი, მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრი

10:00 - 12:00 Ballroom 2
საჯარო სკოლების დირექტორების მოხსენებები

-------------------------------------------------------------------------

სესია 2

Peace corps - ინგლისური ენის სწავლების პროგრამა სკოლებში

არაფორმალური განათლება

 

მომხსენებელი1: ლენა გომართელი

სსიპ ილია ჭავჭავაძის სახელობის ქალაქ საჩხერის №2  საჯარო  სკოლის დირექტორი

თემა: სკოლის ადმინისტრაციისა და მასწავლებლის წარმატებული თანამშრომლობა  მოსწავლეზე ორიენტირებული გარემოს განვითარებისთვის

 

მომხსენებელი 2: მამედ მირზაევი

სსიპ მარნეულის მუნიციპალიტეტის სოფელ კასუმლოს საჯარო სკოლის დირექტორი

თემა: სკოლის ბაზაზე რესურსების მოძიება მოსწავლეზე ორიენტირებული გარემოს შესაქმნელად

 

მომხსენებელი 3: თამთა კვარაცხელია

სსიპ ქალაქ ბათუმის   №16   საჯარო  სკოლის     დირექტორი

თემა: არჩევითი საგნების სარგებელი პროფესიული ორიენტაციისთვის

 

მომხსენებელი 4: ნესტან სიხარულიძე

სსიპ ქალაქ ქუთაისის  №23 საჯარო  სკოლის დირექტორი

თემა: საკლუბო მუშაობის მნიშვნელობა სასკოლო საზოგადოების  გასააქტიურებლად

 

ფასილიტატორი: ციცია გაგნიძე   

ლიდერობის განვითარების სპეციალისტი, მასწავლებელთა და სკოლის დირექტორთა პროფესიული განვითარების პროექტი

12:00 - 12:30 ჰოლი
შესვენება ყავა/ჩაი

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

12:30 - 14:00 Ballroom 1
სკოლის მართვა — გამოცდილების გაზიარება

-------------------------------------------------------------------------

სესია 3

ძალადობა სკოლაში - პრევენცია და მასზე რეაგირების გზები

 

მომხსენებელი 1: მაია ოთარაშვილი

სსიპ მეფე ერეკლე II-ის სახელობის ქალაქ თელავის №1 საჯარო  სკოლის დირექტორი

 

მომხსენებელი 2: მორის დანდურიშვილი

სსიპ ქალაქ ხაშურის №1 საჯარო სკოლის დირექტორი

 

მომხსენებელი 3: გულნაზ ხორბალაძე

სსიპ ქალაქ თბილისის №128 საჯარო სკოლის დირექტორი

 

ფასილიტატორი: ნინო გურგენიძე

ქოუჩინგის კონსულტანტი, მასწავლებელთა და სკოლის დირექტორთა პროფესიული განვითარების პროექტი

12:30 - 14:00 Ballroom 2
სკოლის მართვა — გამოცდილების გაზიარება

-------------------------------------------------------------------------

სესია 4

სკოლების თვითშეფასება

მომხსენებელი 1: ვარდენ ნიქაბაძე

წყალტუბოს მუნიციპალიტეტის სოფელ ფარცხანაყანების №2  საჯარო  სკოლის     დირექტორი

თემა: სკოლის თვითშეფასება სასწავლო პროცესში მოსწავლეთა ჩართულობის მიმართულებით

 

მომხსენებელი 2: სოფიო დედალამაზიშვილი

ტიციან ტაბიძის სახელობის ქალაქ თბილისის  №43  საჯარო  სკოლის     დირექტორი

თემა: სკოლის თვითშეფასების სისტემის დანერგვა გამოწვევები და სტრატეგიები

 

მომხსენებელი 3: მზია ვაშალომიძე

ოზურგეთის მუნიციპალიტეტის სოფელ ბახვის საჯარო სკოლის დირექტორი

თემა: სკოლის შიდა შეფასების სისტემის დანერგვა სკოლის თვითშეფასების მიზნით და სკოლის დირექტორის როლი ამ პროცესში

 

მომხსენებელი 4: ნინო ცერცვაძე

გარდაბნის მუნიციპალიტეტის სოფელ კრწანისის № 2 საჯარო სკოლის დირექტორი

თემა:  თვითშეფასება მასწავლებელთა პროფესიული განვითარებისთვის

 

ფასილიტატორი: ნათია ანდღულაძე

შეფასებისა და გამოცდების ეროვნული ცენტრის კვლევის კოორდინატორი

14:15 - 14:30 Ballroom
სერტიფიკატების გადაცემა

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

იხილეთ სრული პროგრამა